مشاوره کلان کسب و کار

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار – مشاوران کسب و کار به عنوان تیمی خارج از مجموعه ولی مسلط به فضای کسب و کار می­توانند با ارزیابی ابعاد بنگاه و شناخت اهداف، مزیت ­ها و محدودیت­ های آن، پیشنهادات و راهکارهایی موثر برای ارتقا و پیشرفت در مسیر موفقیت هر بنگاه داشته باشند. امروزه مدیران موفق شرکت­های بزرگ و کوچک برای ایجاد تغییرات محسوس و پیشرونده­، خود به تنهایی تصمیم گیری نمی کنند؛ بلکه به کمکی تیمی از مشاوران متخصص فرایند تصمیم گیری را شکل می دهند.

در این میان انتخاب مشاوران خبره و کارآزموده بسیار حائز اهمیت است. همانطور که یک مشاور آگاه و خلاق می­تواند با کمترین هزینه­ و زمان تاثیر گسترده در کسب و کار سازمان داشته باشد، مشاوران غیر متخصص با صرف منابع سازمان تاثیرات چشمگیری در فرایند کسب و کار نخواهند داشت. در انتخاب مشاور مناسب همواره باید موارد زیر را در نظر داشت:

  1. مشاوره یک علم است ، لذا اولین و مهمترین ویژگی یک مشاور تحصیل مرتبط و کافی در این علم است.
  2. مشاوران خبره در وهله ­ی اول به­ دنبال برنامه­ ریزی و بهبود شرایط بدون صرف هزینه ­ی اضافی در مجموعه هستند.
  3. پیشنهادهای خلاقانه و نوآوری در برنامه ­ریزی کسب و کار از اساسی­ ترین ویژگی­های یک تیم مشاوره ­ی قدرتمند می­باشد. همواره باید توجه داشت که ایده ­ها و روش­ های منحصر به­ فرد آثار شاخص به­ جا می گذارند.
  4. مشاوران باید نسبت به وضعیت کلی اقتصاد کشور و کسب و کار آگاهی داشته­ باشند. این آگاهی نیز بستگی به علم و تجربه مشاوران دارد.
  5. علاوه بر خلاقیت و تجربه، آشنایی مشاور با علم روز حیطه­ های مختلف کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. آن­ها باید قادر باشند تا با جدیدترین تکنیک­ها و ترفندهای نوین در جهت بهبود اصولی کسب و کار بنگاه­ را یاری دهند.
  6. مشاور کسب و کار باید زمان کافی برای شناخت و ارزیابی محیط درون سازمانی صرف کند. فقط با شناخت پتانسیل ­ها و محدودیت­ های هر نهاد می­توان برنامه­های موثر برایشان تعریف کرد. هم­چنین باید نسبت به شرایط موجود انعطاف­پذیر باشد و متناسب با وضعیت بنگاه خط مشی ارائه دهد.

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

لیست برندهای ارزشمند ایران ۱۳۹۶

می خواهم در لیست برندهای ارزشمند ایران حضور داشته باشم.