ارزشگذاری حقوق مالکیت معنوی

ارزشگذاری حقوق مالکیت معنوی

معرفی حقوق مالکیت معنوی:

حقوق مالکیت معنوی (Intellectual Property Or Intangible Asset Rights)، عمدتآَ به موضوعاتی اطلاق می‌شود که زاییده فکر و اندیشه انسان و مرتبط با آفرینش های ذهنی اوست. به عبارت دیگر، وجهی از دانش و اطلاعاتی است که در محصولات فیزیکی یا روند تولید آن‌ها تجلی یافته است. از آنجایی که امروزه اقتصاد جهانی تا حد زیادی بر پایه دانش و آگاهی است و بخش اعظم دارایی‌‌های شرکت‌‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را، دارایی‌های نامشهود و ارزش‌های معنوی تشکیل می‌دهد، در اختیار داشتن حق مالکیت معنوی به منظور موفقیت در تجارت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود؛ ضمن اینکه ارزشگذاری حقوق مالکیت معنوی امکان حفظ کلیه حقوق مادی و معنوی دارایی را برای فرد در صورت انتقال به فرد و سازمان دیگر ممکن می‌سازد.

روش انجام کار ارزشگذاری حقوق مالکیت معنوی:

مرکز ارزشگذاری برند ویرا، که پیشروترین مرکز ارزشگذاری در ایران و به عنوان پارتنر رسمی و انحصاری شرکت Intangible Business انگلستان است، رویکرد اصلی این شرکت را در ارزشگذاری داراییهای نامشهود بکار می‌گیرد و با محاسبه ارزش اقتصادی دارایی‌های نامشهود کسب و کار، علاوه بر تعیین ارزش واقعی کسب و کار، در حل بسیاری از مسائل از جمله عدم کفایت سرمایه، کاهش اعتبار بانکی، توجیه سودآوری و افزایش دارایی کمک می‌نماید.

 

حقوق مالکیت معنوی

 

نتایج مورد انتظار:

• حمایت از پژوهش‌های نوین و اختراعات کشور با ارائه این خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان و علم و فناوری از طریق کمک به جذب سرمایه شرکت‌ها
• کمک برای تصمیم‌گیری‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های تجاری، اعطا لیسانس و تحصیل یا ادغام شرکت‌ها
• دقت و قابل استناد بودن ارزش تعیین شده بدلیل اینکه که در محاسبه ارزش دارایی در فضای عدم اطمینان عوامل مختلف بوجود آورنده عدم قطعیت و ریسک موجود در نظر گرفته می‌شود.

حوزه خدمت:

  •  ارزشگذاری تجاری پتنت، دانش فنی، پروژه‌های تحقیق و توسعه
  • تصمیم‌گیری اقتصادی مربوط به حفظ یا نگهداری مالکیت معنوی، تجاری‌سازی و آنالیز مدل سود-هزینه
  • مذاکرات و قراردادهای مربوط به انتقال فناوری
  • حمایت از مالکیت معنوی در شرایط مختلف، برای مثال اعطای وثیقه
ما گروه ویرا هستیم
در ارزشگذاری برند، تعیین رتبه اعتباری و هوش تجاری همراه شما هستیم